​Aguero e refuzoi këtë skuadër të madhe për t’iu bashkuar Barcelonës

Futboll 02 Qershor 2021 13:56

Sipas ‘Mundo Derportio’, Sergio Aguero hodhi poshtë ofertat që ishin financiarisht më fitimprurëse sesa ato që ai do të fitojë te Barcelona në favor të një kalimi në “Camp Nou”, transmeton Insporti.

Aguero, i cili fitonte 23 milionë euro ndërsa ishte nën kontratë me Manchester Cityn, thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë vetëm 6 milionë euro në vit në “Kataloni”.

Pretendohet se Juventusi paraqiti një ofertë shumë më të madhe, pjesërisht për shkak të sistemit të taksave të buta të Italisë, por argjentinasi në fund zgjodhi të rreshtohej pranë mikut dhe shokut të kombëtares Lionel Messi.

-->