​Ferguson bisedoi me Pochettino para ndeshjes PSG-City

Futboll 04 Maj 2021 21:05

Alex Ferguson u pa gjatë ditës në hotel “Lowry” në Manchester, ku po qëndronte skuadra e Paris Saint-Germain.

Sipas mediave ishullore, besohet se ish-menaxheri i Manchester United shkoi për të biseduar me Mauricio Pochettino.

“Daily Mail” raporton se Ferguson bisedoi personalisht me ekspertin argjentinas, dhe supozohet se tema ishte ndeshja e dytë e Ligës së Kampionëve.

Nëse është një ndeshje e zakonshme, apo ka diçka më shumë në gjithçka, ndoshta nuk do të dihet, por fakti është që PSG ka një detyrë të vështirë në “Etihad”.

Francezët kanë humbur ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve me rezultat 2:1.

Sipas raporteve, Ferguson qëndroi në hotel për pak më shumë se një orë, dhe në shkallët pas largimit, ai u filmua me presidentin e PSG, Nasser el Kelaifi.

Nuk është sekret që Ferguson dhe Pochettino kanë një marrëdhënie shumë të mirë dhe se ish-menaxheri i United dëshironte ta shihte atë në stolin e “Old Trafford” pas shkarkimit të Jose Mourinho, kur erdhi Ole Gunnar Solskjer.

Pasi skocezi doli në pension, ai u takua me argjentinasin në Londër për një darkë të përbashkët. Pastaj Pochettino tha se ëndrra e tij për të folur dhe për të njohur më mirë Ferguson, të cilin ai e quajti një “person të veçantë”, u bë realitet.

-->