​Juventusi ia bën gati “dhuratën” e parë Sarrit

Futboll 20 Qershor 2019 08:38

Juventusi duket se e ka gjetur përforcimin e parë nën drejtimin e Maurizio Sarrit.

Theo Hernandez, mbrojtësi i majtë i nxjerrë në afatin kalimtar nga Real Madridi, sipas “AS”, ka përfunduar në shënjestrën e Juventusit, që kërkon përforcime në rast të një largimi të Alex Sandro.

Sipas gazetarit të “AS”, Tomas Roncero, bardhezinjtë kanë hequr dorë nga Macelo dhe kanë vendosur të vihen në lëvizje për 21-vjeçarin francez.

“Los Blancos” do të ishin të gatshëm ta shisnin mbrojtësin, por jo për një ofertë më të ulët se 30 milionë euro.

Sarri u emërua këtë javë trajner i Juventusit, pas largimit nga Chelsea.