​Lajme të këqija për Maradonën, ja çfarë i ndodh

Futboll 28 Tetor 2020 09:30

Ish futbollisti i famshëm argjentinas dyshohet se është i infektuar me koronavirus dhe është në vetizolim.

Agjencia argjentinase e lajmeve Telam njoftoi se Maradona do të mbetet në izolim në shtëpi derisa të jenë gati rezultatet e testit të koronavirusit.

Maradona vendosi për këtë lëvizje pasi një person i afërt me të ishte infektuar, dhe media argjentinase shprehet se nuk dihet kush është.

Maradona, trajneri i klubit të Shkollës së Mesme Esgrima, do të mbushë 60-vjeç të premten.

Përveç tij, trajneri i River Plate, Marcelo Gallardo është gjithashtu në izolim.

Kampionati argjentinas i futbollit duhet të vazhdojë këtë javë, pasi u ndërpre që nga marsi për shkak të pandemisë së virusit koronar.

-->