​Lojtari i Prishtinës më i miri në FIBA Europe Cup

Basketboll 08 Maj 2019 13:39

Khalid Boukichou është edhe zyrtarisht lojtari më i mirë për sezonin 2018/2019 në FIBA Europe Cup në pozitën Qendër.

Boukichou ishte pjesë e Z Mobile Prishtinës gjatë gjithë sezonit në FIBA Europe Cup ku Prishtina arriti të shkruajë historinë.

Ai padyshim që ishte ndër lojtarët më të mirë në skuadrën e Prishtinës dhe në këtë kompeticion.

26-vjeçari tani aktivizohet te skuadra franceze e Nancy Basket.

-->