​Stavileci jep dorëheqje nga KB Prishtina për shkak të konflikt interesit

Superliga 24 Qershor 2019 11:46

Blerand Stavileci ka njoftuar se është larguar nga pozita e kryetarit të klubit të basketbollit Prishtina.

Ai këtë vendim e mori për shkak të ligjit të ri për parandalimin e konfliktit të interesit.

Ky ligj ndalon që një person të jetë zyrtar publik dhe njëherit edhe kryetar i klubit si organizat qeveritare.

Këtë e ka bërë të ditur vet Stavileci nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Ky është njoftimi i Stavilecit:

Të dua Prishtinë,Ju dua shokë e Plisa,Ju pafsha gjithmonë kështu, të buzëqeshur e të lumtur me fitoret dhe sukseset e…

Gepostet von Blerand Stavileci am Montag, 24. Juni 2019

-->