10 golat e Ronaldos kundër Juventusit (VIDEO)

Futboll 10 Korrik 2018 18:56

Cristiano Ronaldo nga sezoni 2018/19 do të veshë fanellën e Juventusin.

Portugezi 33-vjeçar kaloi nëntë vite me Real Madridin, ku arriti të fitojë katër Topa të Artë dhe katër Liga të Kampionëve.

Ronaldo, që nga sezoni tjetër do të luajë në “Juventus Stadium”, si futbollist i Realit i kishte shënuar 10 gola Juventusit.

Më poshtë keni 10 golat që Ronaldo i ka shënuar Juventusit si futbollist i Real Madridit. /Insporti.com

-->