Ruiz vs Joshua – linku për LIVE

Sporte luftarake 07 Dhjetor 2019 20:50

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë.

Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Rimeçi mes Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua, pas meçit së tyre të parë në qershor të këtij viti.

Meksikani i fitoi dhe i posedon titujt në IBF, WBA dhe WBO. Meçi zhvillohet Diriyah të Arabisë Saudite.

Arabia Saudite është dy orë përpara me Kosovë. Meçi pritet të fillojë rreth orës 22:00 me kohën tonë.

Akutlaisht është duke u zhvilluar paramezi i fundit midis dy yjeve të tjera ta kategorisë së rëndë, Alexander Povetkin dhe Michael Hunter. Këtë meç mund ta shikoni nëse klikoni në këtë link.

Një link tjetër për live.

Kutjojmë se meçin për Kosovë e transmeton edhe platforma Kujtesa.

-->