30 lojtarët anglez më të mirë në histori të Premierligës

Futboll 26 Prill 2021 23:34

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard është emëruar lojtari më i mirë anglez në histori të Premierligës para Paul Scholes, Alan Shearer dhe Wayne Rooney.

Është media e njohur angleze ‘90min’ që bëri Gerrard si futbollisti anglez më i mirë në histori para Shearer dhe Scoles që renditën në pozitat dy respektivisht tre.

Gerrard ka fituar Ligën e Kampionëve, Kupën e UEFA-së, 2 FA Cup dhe tri herë Kupën e Ligës gjatë kohës te “Reds”.

Kjo është lista e 30 lojtarëve anglez më të mirë në histori të Premierligës:

30.Stan Collymore

29.Stuart Pearce

28.Jamie Vardy

27.Les Ferdinand

26.Ian Wright

25.John Barnes

24.Steve McManaman

23.Jordan Henderson

22.Andy Cole

21.Teddy Sheringham

20.David Seaman

19.Peter Beardsley

18.Gary Neville

17.Paul Ince

16.Sol Campbell

15.Matt Le Tissier

14.Michael Owen

13.Robbie Fowler

12.Tony Adams

11.Raheem Sterling

10.Rio Ferdinand

9.Ashley Cole

8.David Beckham

7.Harry Kane

6.John Terry

5.Frank Lampard

4.Wayne Rooney

3.Paul Scholes

2.Alan Shearer

1.Steven Gerrard.

Lajmi.net

-->