Dështoi në Milan dhe në kombëatre, nesër komfirmon ekipin e ri

Futboll 06 Gusht 2018 22:40

Faqja e internetit e Gianluca Di Marzio raporton sulmuesi i Milanit dhe i kombëtares së Kroacisë, Nikola Kalinic nesër do të përfundojë transferimin e tij në Atletico Madrid.

Kalinic, i cili u përjashtua nga Botërori në Rusi pas një mospajtimi mi selektorin Dalic, do t’u nënshtrohet testeve mjekësor me Atleticon, përpara se të vendosë nënshkrimin për një huazim sezonal me detyrim për blerje sezonin e ardhshëm.

Kroati kohët e fundit ishte transferuar te Rossonerët për 25 milionë euro, por forma e tij e dobët e traguar duke shënuar vetëm 6 gola, ka shtyrë dretuesit e Milanit që të mendopjnë largimin e tij.

30-vjeçari do të bashkohet me Los Colchoneros si një zëvendësim i drejtpërdrejtë për Kevin Gameiro të lidhur me Valencian.

-->