5 vjet nga goli më i bukur në Premierligë (VIDEO)

Futboll 19 Tetor 2018 09:11

5 vite më parë, Arsenali ka shënuar golin më të bukur ndoshta në histori të klubit, por edhe të Premierligës në përgjithësi.

Një lojë fantastike ekipore, me kombinime të shpejta dhe prekje të shumta, Jack Wilshere e kishte shndërruar në gol.

Ky gol ishte realizuar me 18 tetor në vitin 2013 kundër Norwich City. /Insporti.com/