84% e tifozëve gjermanë duan shkarkimin e Joachim Low!

Nations League 20 Nëntor 2020 10:40

Te Gjermania ka ardhur koha për një trajner të ri. Të paktën kështu mendojnë shumica e tifozëve të kombëtares së pancerave të cilët kërkojnë shkarkimin e Joachim Low.

Humbja turpëruese 6-0 ndaj Spanjës i ka vendosur kapak gjithçkaje dhe fansat mendojnë se ka ardhur fundi i një cikli.

Në një sondazh të zhvilluar nga agjensia gjermane e lajmeve SID, 84% të atyre që kanë marë pjesë në sondazh, kërkojnë shkarkimin e Low.

Ky i fundit është pjesë e Gjermanisë që nga Botërori i 2006-ës dhe është konfirmuar nga drejtuesit të paktën deri në përfundim të Euro 2020.

Dy emrat që pëlqehen nga tifozët si pasues të Low janë ata të Jurgen Klopp dhe Hansi Flick. /Insporti/

-->