9-të pjestarë të prekur me COVID-19 në skuadrën e Kolollit

Futboll 13 Korrik 2020 13:54

Te Zurich aktivizohen disa futbollistë shqiptarë si Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu, Mirlind Kryeziu (të tre pjesë e Kosovës), Toni Domgjoni, Lavdim Zumberi dhe Shpëtim Sulejmani. Skuadra zviceranë është goditur rëndë nga koronavirusi.

Mirlind Kryeziu ishte lojtari i parë që rezultoi pozitiv me COVID-19 ditën e premte, teksa janë regjistruar raste të reja.

Gjashtë janë futbollistë, teksa edhe presidenti i klubit Ancillo Canepa është infektuar nga virusi i frikshëm. Një situatë e tillë rrezikon vijimin e Super Ligës helvete, teksa nëntë të prekurit me koronavirus të Zurich kanë nisur karantinën.

-->