A është kjo ndeshja e tij e fundit me Arsenalin

Futboll 19 Prill 2019 08:16

Aaron Ramsey ka pësuar lëndim në takimin e mbrëmshëm ndaj Napolin me ç’rast edhe është larguar në minutën e 34.

Supozohet që ky mund të jetë takimin i fundit të Ramsey-t me “topgjinjt”, pasi që e dijmë që ai nga vera do të jetë pjesë e Juventusit si lojtarë i lirë.

Në lidhje me lëndimin foli edhe trajneri i “gunners”,Unai Emery.

“ Është një lëndim në muskul dhe zakonisht futbollistët i lë jashtë fushe për disa javë”, shkoi Emery.

 

Kur u pytë në lidhje se a do të jetë sfida e fundit e uellsianit me anglezët, ai u përgjigj:

“Nuk e di të them të drejtën”.

 

Kujtojmë që Arsenali mbrëmë fitoi edhe takimin e dytë në Europa  Ligë ndaj Napolit dhe kështu është kualifikuar në gjysmëfinale./Insporti