A është ky kartoni i verdhë i dhënë në mënyrën më qesharake? Habitet edhe Rudiger

Futboll 30 Maj 2021 10:35

Chelsea fitoi Ligën e Kampionëve për herë të parë në nëntë vjet të shtunën mbrëma, duke mposhtur rivalët anglez, Manchester Cityn, shkruan Insporti.

Blutë mposhtën Manchester Cityn 1-0 në finale, ku Kai Havertz e shënoi golin e vetëm të lojës.

Megjithatë, ishte Antonio Rudiger ai që mori vëmendje të madhe, kjo pasi Rudiger u përfshi në një përplasje me Kevin De Bruyne, dhe pasi u ndihmua të ngritej në këmbë nga gjyqtari Mateu Lahoz, gjyqtari menjëherë e ndëshkoi me të verdhë për habinë e tij.

Shihni më poshtë momentin qesharak:

-->