AFCON/ Plasin grushtet pas përfundimit të ndeshjes Gabon – Gana

Futboll 14 Janar 2022 23:51

Ndeshja mes Gabonit me Ganën  e cila përfundoi (1-1) pati edhe një pjesë të tretë.

Pas përfundimit të ndeshjes pati shumë tension, me lojtarë, skuadra dhe agjentë të kapur për dore dhe duke shkaktuar konflikt mes njëri-tjetrit.

Në fakt, Benjamin Tete, një futbollisti ganez, goditi me grusht kundërshtarin e tij dhe u përjashtua siç ishte logjike nga arbitri.

VIDEO:

-->