Aguero zbulon lajmin e hidhur për City-n

Futboll 26 Mars 2018 10:03

Sergio Aguero u largua nga skuadra argjentinase Independiente në vitin 2006, për të kaluar te Atletico Madrid, derisa pjesë e Manchester City është që nga viti 2011, ku është bërë më i miri i të gjitha kohërave për klubin anglez.

Sulmuesi argjentinas ka bërë të ditur të ardhmen e tij tek skuadra e Manchester City, me të cilët ka kontratë deri në vitin 2020 dhe ai ka thënë se do të jetë pjesë e “Cityzens” deri në fund të marrëveshjes së tij.

Megjithatë, Aguero tha se në fund të kësaj kontrate, sipas gjitha gjasave do të kthehet në vendlindje ku edhe do ta përfundojë karrierën.

“Kontrata me Manchester City më skadon më 2020 dhe atëherë do të rikthehem në shtëpi te Independiente”, deklaroi Aguero për “Fox Sports”. /Insporti.com

-->