Ajax 2:3 Tottenham, kjo është nota e Lucas Moura

Futboll 08 Maj 2019 23:33

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Ajaxit me rezultat 3:2 në Johan Cruyff Arena për të kaluar në finale.

Rezultati i përgjithshëm ishte 3-3, por anglezët kalojnë tutje falë golave si mysafirë.

Lojtari i ndeshjes është zgjedhur braziliani, Lucas Moura, i cili realizoi hetrick dhe është vlerësuar me notën 9.7.

Golat për Ajax i shënuan Matthijs de Ligt dhe Hakim Ziyech, por që nuk ishin të mjaftueshëm për tu kualifikuar në finale. /Insporti.com/

Image

-->