Akil Gjakova dhe Laura Fazliu kualifikohen në çerekfinale

Boks 27 Mars 2021 11:09

Në Tbilis të Gjeorgjisë, përveç Laura Fazliut, sot medalje do të kërkojë edhe Akil Gjakova.

Ashtu si Laura Fazliu, Akili rrethin e parë e ka kaluar pa luftë, derisa në atë të dyta e ka mundur xhudistin, Keisei Nakano.

Në rrethin e tretë, Akil Gjakova sapo e ka mposhtur me ippon malazesin, Marko Gusic.

Laura Fazliu është kualifikuar në çerekfinale, pasi e mundi në rrethin e tretë spanjollen, Isabel Puche,

-->