Akili dhe Laura sot garojnë për fitore në “Grand Slamin e Budapestit”

Sporte luftarake 24 Tetor 2020 09:27

Edhe dy xhudistë të tjerë të Kosovës do të garojnë sot në Budapest.

Pas triumfit me medalje të artë nga Distrie Krasniqi dje që mposhti argjentinasen , Paula Pareto, sot në “Grand Slamin e Budapestit” do të garojnë edhe Akil gjakova dhe Laura Fazliu.

Gjakova në kategorinë 73 kilogram do të takohet me xhudistin nga Gjeorgjia, Lasha Shavdatuashvili e Fazliu i takon kategorisë 63 kilogramshe dhe do të ndeshet me serben, Anja Obradovic.

-->