Amir Khan mbërrin në Manchester Arena – gati për meçin ndaj Brook

Boks 19 Shkurt 2022 21:40

Në një luftë që ka qenë të paktën një dekadë në përgatitje, Amir Khan dhe Kell Brook më në fund do të përballen me njëri-tjetrin në Manchester Arena sonte, transmeton Insporti.

Një humbje për Khan ose Brook, të dy 35-vjeçar dhe ish-kampionë të botës, mund të shënojë daljen në pension, por kjo luftë ka të bëjë me të drejtat e mburrjes për dy burra që kanë ndarë një rivalitet të madh që daton që nga ditët e tyre amatore.

Khan tashmë ka arritur në Manchester Arena.

Khan bëri debutimin e tij profesionist në 2005 pasi fitoi medaljen e argjendtë në Lojërat Olimpike të 2004. Ai u bë një kampion i Commonëealth-it në peshat e lehta në 2008 dhe fitoi titullin WBA në 2009.

Brook bëri debutimin e tij në vitin 2004. Ai u bë kampion britanik në peshat e lehta në 2008 dhe fitoi titullin IBF në peshat e lehta në 2014 ndaj Shawn Porter.

Meçi pritet të fillojë rreth orës 11:00

-->