Analisti kosovar: Nuk është marre nëse humbim kundër Çekisë dhe Anglisë

Kombëtarja 13 Tetor 2019 22:45

Kombëtarja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’.

Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 20:45.

Pas fitores 1:0 në miqësoren ndaj Gjibraltarit të enjten, atmosfera në kampin e Kosovës është jashtëzakonisht dhe të gjithë shpresojnë në një rezultat pozitiv të hënën mbrëma, për të vazhduar ëndrrën drejt Evropianit.

Analisti i futbollit dhe ish-futbollisti i njohur, Arsim Plepolli, u shpreh se Kosova duhet ta largojë fillimisht ‘barrierën’ e quajtur Malin e Zi.

“Ta kalojmë njëherë Malin e Zi, dhe më pas vjen Çekia dhe Anglia”, tha fillimisht Plepolli në RTK.

“Por, edhe nuk është marre nëse humbasim ndaj Çekisë dhe Anglisë, janë skuadra të mëdha”, vlerësoi Plepolli.

“Me këtë lojë, Kosova më jep optimizëm pasi nuk i frikësohet askujt”.

-->