Andi Zeqiri ftohet nga Zvicra, nuk do të jetë pjesë e Kosovës për ndeshjet e marsit

Kombëtarja 02 Mars 2021 19:23

Andi Zeqiri nuk do të grumbullohet as këtë muaj me Kosovën për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror ‘Katari 2022’.

Burime të Indeksonline afër futbollistit, bëjnë të ditur që Zeqiri ka marrë ftesë nga Zvicra U21 për duelet e kampionatit evropian.

Më 25 mars Zvicra do të luaj kundër Anglisë dhe Zeqiri pritet të jetë një nga futbollistët kryesor të helvetikëve.

Edhe pse këto ndeshje kanë karakter zyrtar, sulmuesi i Brighton and Hove Albion nuk do të humb të drejtën që në të ardhmen të zgjedh Kosovën A.

-->