Anthony Joshua gati për Joseph Parker

Boks 07 Shkurt 2018 19:50

Boksieri Anthony JoshuaInstagramin e tij ka postuar një fotografi ku duket në formë të shkëlqyer para meçit me Joseph Parker, për titullin e unifikuar në kategorinë super të rëndë.

Në fotografinë e tij në Instagram, Joshua ka komentuar: “Janë teste të kohës, situatat nëpër të cilat kalojmë.”

Ndeshja mes Anthony Joshua dhe Joseph Parker, është caktuar me 31 mars.

Ai do të mbrojë titujt botërorë në kategorinë e supër të rëndë IBF, IBO dhe WBA kundër Joseph Parker, i cili mban titullin WBO.

-->