Armando Broja me shokë mposht Arsenalin e Granit Xhakës – ja si u vlerësua dyshja shqiptare

Futboll 16 Prill 2022 17:57

Southampton ka arritur të triumfojë ndaj Arsenalit në takimin e javës së 33’të të Premierligës, shkruan Insporti.

Golin e fitores për Southampton e realizoi mbrojtësi polak, Jan Bednarek.

Futbollisti shqiptar, Armando Broja zhvilloi 74 minuta dhe u vlerësua me notën 6.5. Kurse, Granit Xhaka u vlerësua me notën 7.2

Notat e lojtarëve të Southampton:

Notat e lojtarëve të Arsenalit:

Arsenali ndeshjen e ardhshme takohet me Chelsean, kurse Southampton takohet me Burnely.

Skuadra e Arsenalit rënditet në pozitën e 5’të me 54 pikë, kurse Southampton mban pozitën e 12’të me 39 pikë.

/Insajderi,.org

-->