Aro Muric afër largimit nga Nottingham Forest

Futboll 31 Janar 2020 19:46

Gardiani i Kosovës, Aro Muric është duke kaluar në një moment të vështirë me klubin e Nottingham Forestit.

Murici, i cili është huazuar nga Manchester City, është paraqitur në vetëm 4 ndeshje me klubin nga Championshipi.

Jack Gaughan, gazetari i njohur i Daily Mail shprehet se “Muric është afër largimit nga Nottingham Forest dhe se është në kërkim të një klubi të ri”.

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga mbyllja e afatit, gjasat janë që Aro të rikthehet në Manchester deri në fund të sezonës.

Kujtojmë që Kosova zhvillon sfidën e play off-it ndaj Maqedonisë së Veriut në muajin mars, dhe minutat janë shumë të nevojshëm për portierin e parë të Bernard Challandes. /Insporti.com/

-->