Aro Muriç fantastik, pret penalltinë

Futboll 13 Maj 2021 16:05

Aro Muriç sapo ka pritur një penallti në ndeshjen kundër Den Haag.

Në minutën e 38’të skuadra vendase fitoi një 11-metërsh, por penalltinë e El Khayatit e priti pa problem portieri i Kombëtares së Kosovës dhe Willem II, Aro Muriç.

Penalltia e pritur:

Kujtojmë që skuadra e kosovarit është duke fituar me rezultat 0-3, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 33-të në Eredivisie.

-->