Aro Muric gaboi në debutim, humbet pozitën e titullarit tek Girona

Futboll 18 Tetor 2020 22:27

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Aro Muric është lënë në stol në ndeshjen e sotme që Girona e ka zhvilluar ndaj Real Ovideos, raporton Insporti.

Aro Muric ka humbur pozitën e titullarit në klubin e ri Girona pas gabimit që bëri në debutim.

Ndonënse ai pati një ndeshje fantastike për Kosovën, ku arriti edhe të priste penalltinë ndaj Greqisë, ai mbeti rezervë me trajnerin Francisco Rodriguez që preferoi Juan Carlos në portë/

Girona fitoi takimin 1-0 takimin ndaj Real Ovideos dhe tani gjenden në pozitën e 14-të në ligën e dytë spanjolle me 6 pikë të grumbulluara nga katër takimet e para./Insporti.com/

-->