Arrin në Torino përforcimi i radhës i Juventusit

Futboll 06 Gusht 2019 18:55

Danilo do të jetë përforcimi i radhës i Juventusit.

Mbrojtësi brazilian ka mbërritur në Torino, para se të kompletojë transferimin te kampionët e Italisë.

Danilo do të jetë pjesë e marrëveshjes mes Manchester Cityt dhe Juventusit, që dërgon Joao Cancelon në ‘Etihad Stadium’.

28 vjeçari që në karrierën e tij ka veshur edhe fanellën e Real Madridit, te Manchester City ka qëndruar dy sezone, duke regjistruar vetëm 34 paraqitje.

-->