Arsenal 1-2 Man City: Nota e Xhakës dhe të tjerëve

Futboll 01 Janar 2022 16:22

Manchester City triumfoi në minutat shtesë me rezultat 2-1 në udhëtim te Arsenali në takimin e javës së 21-të në Premierligë, shkruan Insporti.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Bukayo Saka (31’) për vendasit, ndërsa Riyad Mahrez (57’) dhe Rodri (90+) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori mysafir, Rodri, i cili pas golit të fitores u notua me 7.5.

Për 90 minuta në këtë takim luajti edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, i cili shkaktoi penallti dhe u vlerësua me notën 5.8.

Notat e lojtarëve:

-->