Arsenal – Atletico, në 10-të minuta, karton i kuq dhe përjashtim i një trajnerit (VIDEO)

Futboll 26 Prill 2018 20:23

Ndeshja gjysmëfinale e Europa League që po zhvillohet ndërmjet Arsenal dhe Atletico Madrid ka filluar menjëherë të sjellë dramacitet.

Me karton të kuq është ndëshkuar lojtari i Atleticos, Sime Vrsajlko pas dy ndërhyrje në ëilshere dhe Lacazette.

Kartoni i kuq Sime Vrsajlko në minutën e 10-të. Pas kartonit të kuq për shkak të protestave është përjashtuar edhe Diego Simeone.

-->