Arsenal – Leicester City, Xhaka dhe Partey nga minuta e parë

Futboll 25 Tetor 2020 19:38

Arsenal do të jetë nikoqir i Leicester City në sfidën e sotme të Premierligës, shkruan Insporti.com.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë, këto dy skuadra do të tentojë të marrin  tre pikët e plota.

Një orë para fillimit të ndeshjes së sontme, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Arsenal: Leno, Luiz, Gabriel, Tierney, Bellerin, Xhaka, Partey, Ceballos, Saka, Lacazette, Aubameyang

Leicester City: Schmeichel, Fofana, Evans, Fuchs, Castagne, Mendy, Praet, Justin, Tielemans, Barnes, Maddison.

-->