Arsenal nuk di të dorëzohet – gati oferta e re për Locatellin

Futboll 18 Korrik 2021 20:24

Arsenali është i gatshëm të paguajë çmimin e kërkuar nga Sassuolo për Manuel Locatellin, por vetëm nëse vetë lojtari dëshiron të transferohet në stadiumin “Emirates”.

Gazetari Fabrizio Romano raporton se Arsenali është i gatshëm t’i paguajë Sassuolos 40 milionë euro për Manuel Locatellin.

Por ata duan vetëm të nënshkruajnë me lojtarë që janë të lumtur dhe të sigurt që të luajnë për këtë klub.

Nga ana tjetër, analisti Gianluca Di Marzio raportoi në fillim të kësaj jave se Juventusi ishte takuar me Sassuolon të premten për të provuar dhe rënë dakord për një marrëveshje për Locatellin, duke paraqitur ofertën e tyre të parë zyrtare.

-->