Arsenal – Slavia Praga, formacionet zyrtare

Futboll 08 Prill 2021 19:52

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e para çerekfinale në kuadër të Europa Ligës, ku klubi i Artetas pret kampionët e Çekisë, Slavia Pragën.

Pas një kualifikimi të vështir kundër Olympiacos, Arsenal do të tentoj që të shënoj fitore sonte si vendas dhe të luaj ndeshjen e dytë pa presion, kurse klubi i Slavia Pragës hyn në këtë ndeshje pas fitores së lavdishme kundër Rangers dhe do të tentoj që ti krijoj edhe Arsenlait probleme për kualifikim në gjysmëfinale.

Formacionet zyrtare janë publikuar dhe vlen të ceket se Xhaka, është rikthyer në formacionin bazë. /Insporti.com/

Formacionet:

Arsenal: Leno, Bellerín, Holding, Gabriel, Cédric, Partey, Xhaka, Willian, Smith Rowe, Saka, Lacazette.

Slavia Prague: Kolar, Bah, Zima, Holes, Boril, Dorley, Provod, Stanciu, Hromada, Olayinka, Sima.

-->