Arsenal triumfon ndaj Leeds, Southampton-Chelsea shkon në vazhdime

Futboll 26 Tetor 2021 22:38

Kanë përfunduar dy takimet që u zhvilluan në kaudër të Kupës Carabao, shkruan Insporti.

Chelsea dhe Southmptoni u përballen mes vete në raudin e katërt të Kupës Carabao në ndeshjen që përfundoi me rezultat të barabartë, 1-1 dhe tani ndeshja do të shkoj drejt në vazhdime.

Skuadra e Tuchelit u kualifikua në raundin e katërt të garës që njihet edhe si Carabao Cup duke eliminuar Aston Villan, kurse Southamptoni vazhduan tutje në dëm të Sheffield Unitedit.

Teksa, Arsenali mposhti skuadrën e Leeds me rezultat 2-0 me golat e Chambers dhe Nketiah.

Edhe ndeshja tjetër mes QPR-së dhe Sunderlandit ka përfunduar me barazim, pa gola, dhe edhe kjo do të shkojë në vazhdime.

-->