Arsenal – Xhaka, ky është lajmi i fundit

Futboll 15 Dhjetor 2019 11:33

Granit Xhaka do t’i mungojë Arsenalit në ndeshjen e rëndësishme të ditës së sotme ndaj Manchester Cityt.

Mesfushori shqiptar në ndeshjen ndaj West Hamit pësoi një tronditje me kokë dhe nuk do të mund të luaj ditën e sotme.

Por përveç Xhakës, Arsenali për këtë takim nuk do të mund të llogarit edhe në pesë futbollistë të tjerë.

Hector Bellerin, Nicolas Pepe, Dani Ceballos, Rob Holding dhe Kieran Tierney gjithashtu mbetën të lënduar.

“Tronditje, Xhaka pësoi goditje në kokë me top në sfidën ndaj West Ham Unitedit. Do të humbë ndeshjen ndaj Cityt dhe do të menaxhohet sipas protokolleve të tronditjes”, thuhet në njoftimin e klubit londinez Arsenal.

Arsenali do të përballet me Cityn në ‘Emirates stadium’ me fillim nga ora 17:30.

-->