Arsenali bënë rikthimin e ‘çmendur” në derbin londinez

Futboll 21 Mars 2021 18:03

Arsenali ka arritur të evitojë humbjen në derbin londinez nga West Ham United, në kuadër të Premier Ligës. Derbi londinez mes West Hamit dhe Arsenalit është mbyllur në paqe, në një triller golash 3:3.

Lingard (’15), Bowen (’17) dhe Soucek (’32) i shënuan golat sot për skuadrën e David Moyesit.

Ndërkaq, për Arsenalin fillimisht u shënuan dy autogola nga Soucek (’38), Daëson (’61) dhe Lacazette (’82).

Në ndeshjen e vlefshme të javës së 29-të në Premierligën angleze, Ëest Hami ishte nikoqir i Arsenalit.

Me këtë barazim, Arsenali ngritët në vendin e nëntë në tabelë me 42 pikë të tubuara.

Ndërsa, West Hami mbetet në vendin e pestë me 49 sosh.

-->