Arsenali kërkon ta nisë vitin me fitore – formacionet zyrtare

Futboll 01 Janar 2019 15:02

Arsenali e pret Fulhamin në “Emirates” në ndeshjen e parë të vitit të ri.

Skuadra londineze ka pësuar humbje turpëruese në ndeshjen e fundit ndaj Liverpoolit, si dhe ka barazuar para kësaj ndeshje në udhëtim te Brightoni, shkruan Insporti

Andaj, të besuarit e Emery do të kërkojnë fitoren në ditën e parë të vitit kalendarik.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, për ndeshjen e cila do të fillojë në ora 16:00.

Te Arsenali, të dy shqiptarët, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi luajnë nga minuta e parë. /Insporti.com

Arsenal:

Fulham: