Arsenali me ide origjinale për të uruar Krishtlindjet, protagonist Granit Xhaka

Futboll 25 Dhjetor 2018 11:39

Periudha e fundvitit është edhe periudhë festash për botën e futbollit.

Dhe ekipe të ndryshme përdorin mënyra më të veçanta për të bërë urimet. Në fakt “Gëzuar Krishtlindjen” e Arsenalit ishte akoma edhe më origjinale.

Futbollistët e Topçinjve, gjatë sesionit të fundit stërvitor, kanë dashur të urojnë gëzuar festat me tingujt e Jingle Bells.

Pjesë e kësaj video është edhe futbollisti shqiptar, Granit Xhaka.

Shikojeni në videon më poshtë: