Arsenali pranë yllit francez të PSG

Futboll 16 Janar 2020 18:14

Lavyin Kurzawa raportohet të jetë në radarin e Mikel Artetas, trajnerit të ri të Arsenalit dhe se negociatat me klubin francez PSG, veçse kanë filluar.

Kontrata e mbrojtësit të krahut me PSG përfundon në verë, por Arsenal ka shprehur interesim që ta transferoj në afat të janarit.

Arsenali ka dërguar skaut për ta përcjell në lojen e fundit që PSG zhvilloj ndaj Monacos të mërkuren, lojë në të cilen Kurzawa kompletoj 90 minuta. /Insporti.com/

-->