Askush si Muriqi te Mallorca, vendos një rekord të ri me golin ndaj Alavesit

Futboll 19 Prill 2022 20:42

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi realizoi golin e dytë të Mallorcës në duelin që po zhvillohet në La Liga kundër Deportivo Alavesit.

Në minutën e katërt të lojës shtesë ishte momenti i Vedat Muriqit, i cili gjeti rrjetën me një goditje të bukur nga brenda zonës për 2-0.

Me këtë gol, sulmuesi nga Prizreni ka vendosur një rekord të ri te Mallorca për vitin 2022.

Muriqi ka realizuar katër gola dhe një asistim në vetëm 12 paraqitje me fanellën e Mallorcës në La Liga, më shumë se çdo lojtar tjetër i skuadrës.

Asnjë nga lojtarët e Mallorcas nuk i ka arritur këto shifra deri më tani në kampionat, duke kontribuuar në pesë gola.

Muriqi këto shifra i ka arritur vetëm në 12 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe.

-->