Aston Villa 0-1 Arsenal/ Granit Xhaka kompleton 90 minutëshin – me këtë notë u vlerësua paraqitja e tij

Futboll 19 Mars 2022 16:03

Arsenali ka triumfuar 1-0 ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 30-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm në këtë duel e shënoi Bukayo Saka, që i solli skuadrës së tij tre pikë të mëdha.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.86, me Aston Villën që u vlerësua me 6.74.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte Bukay Saka, që u notua me 7.5

Granit Xhaka pati paraqitje mbi mesatare dhe u vlerësua me 6.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Nicolas Pepe, që u vlerësua me 6.2

-->