Aston Villa – Man Utd, formacionet zyrtare

Futboll 15 Janar 2022 17:46

Aston Villa dhe Manchester United kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë mysafirë të Aston Villas në takimin i cili pritet të zhvillohet në stadiumin ‘Villa Park’ me fillim nga ora 18:30.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të bëjnë disa ndryshime në formacionez zyrtare.

Te vendasit nga minuta e parë debuton Lucas Digne, ndërsa Philippe Coutinho e nis nga banka.

Aston Villa: Martinez; Cash, Konsa, Mings, Digne; Sanson, Douglas Luiz; Ramsey, Ings, Buendia; Watkins;

Man UtdDe Gea; Dalot, Varane, Lindelof, Telles; Fred, Matic; Bruno Fernandes, Elanga; Greenwood, Cavani;

-->