Atalanta-Milan: Formacionet zyrtare, starton dyshja shqiptare

Futboll 16 Shkurt 2019 19:48

Milani i shkon në udhëtim Milanit në ndeshjen e cila luhet në kuadër të javës së 24-t në Serie A, të shtunën mbrëma.

“Rossonerët” aktualisht pozicionohen në vendin e katërt në tabelë, derisa lufta për top katërshe duket se këtë sezon do të jetë shumë e ngushtë.

Roma dhe Atalanta kanë pikë të njejta me skuadrën e Gennaro Gattusos, por pozicionohen në vendet pesë respektivisht gjashtë, falë golaverazhit më të dobët.

Ndeshja luhet nga ora 20:30.

Lajm i mirë për fansat shqiptarë është se dyshja, Berisha e Xhimshiti startojnë nga minuta e parë për Atalantan.

Më poshtë, formacionet zyrtare:

Atalanta:Berisha, Toloi, Xhimshiti, Palomino, Hateboer, deRoon, Freuler, Castagne, Gomez, Ilicic, Zapata

Milani: G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetà; Suso, Piatek, Calhanoglu

-->