Atalanta-Milan: Vlerësim katastrofal për Berishën

Futboll 16 Shkurt 2019 22:56

Milani siguroi një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim, kundër Atalantas, të shtunën mbrëma.

“Rossonerët” përmbysën disavantazhin, duke treguar paraqitje fantastike pas golit të pësuar në minutën e 33-të, të cilin e realizoi Remo Freuler.

Golat nga Krzysztof Piatek (45′, 61′) dhe Hakan Calhanoglu (55′), ia siguruan fitoren skuadrës së Gennaro Gattusos, transmeton Insporti.

Tek Atalanta, Etrit Berisha dhe Berat Xhimshiti u paraqitën për 90 minuta.


“Whoscored” e ka vlerësuar Berishën me një notë tejet të ulët (4.3), duke e shpallur atë dështimin e ndeshjes.

Shumë më mirë u vlerësua qendër-mbrojtësi, Xhimshiti, i cili u mori notën 7.1.

Lojtari me vlerësimin më të lartë në ndeshje është Piatek (9.0), që është e kuptueshme, pasi dy golat e tij ishin shumë të rëndësishëm në fitoren e “Rossonerëve”.

Më poshtë, vlerësimet e plota të të dy skuadrave. /Insporti.com/

-->