Atletja britanike përplaset me pengesën dhe humbet Olimpiadën

Tokio2020 31 Korrik 2021 23:05

Ajo u pengua që në pengesën e çarë duke humbur garën dhe duke prishur synimet që kishte për këtë Olimpiadë.

Lojërat për 27-vjeçaren filluan në mënyrën më të keqe të mundshme.

Në fillim, dikush në fluturimin e saj rezultoi pozitiv për Covid-19 12 ditë më parë. Kjo do të thoshte që, pas mbërritjes në Japoni, Knight u detyrua të izolohej.

Ajo mund të stërvitej një herë në ditë, por iu mohua liria për të bredhur në fshat dhe për t’u përgatitur siç duhet për garën e saj.

Dhe kur më në fund erdhi dita që ajo të garonte, nuk mund të kishte shkuar më keq.

Knight u hodh drejt pengesës së parë, pas një starti të gabuar, duke u goditur drejtpërdrejt pengesën.

Ajo mbeti në lot dhe nuk donte të fliste pas zhgënjimit të saj të madh. Atletja britanike me profesion ishte mësuese e shkollës fillore, por Knight kishte hequr dorë nga puna për të ndjekur ëndrrën e saj olimpike me kohë të plotë.

Pas mbërritjes së saj të papërshtatshme në Tokio, Knight u përpoq të bënte më të mirën – duke bërë shaka se duke i sjellë të gjitha ushqimet e saj e bëri atë të ndihej si mbretëreshë.
B.T (Dosja.al)

-->