Australian Open 2019, hidhet shorti – Federer e nis mbrojtjen e titullit kundër Istomin

Tenis 10 Janar 2019 11:14

Është hedhur shorti për një ndër garat më të mëdha në sportin e tenisit, Australian Open.

Kampioni aktual, Roger Federer, do të nisë mbrojtjen e titullit kundër Denis Istomin, kurse kampionia në konkurrencën e femrave, Caroline Wozniacki, do të përballet me Alison van Uytvanck, raporton Insporti.

Novak Djokovic, numri një i botës, është i lirë në rundin e parë, kurse numri 2, Rafael Nadal, do të takohet me James Duckworth.

Andy Murray do të ketë ndeshje të vështir në rundin hapës, sepse do të përballen me numrin 22 në renditje, Roberto Bautista Agut.

Ky turne do të nisë të hënën, me 14 janar, dhe do të zgjasë deri të dielën, 27 janar, transmeton Insporti.

Ja shorti i meshkujve:

Shorti në konkurrencën e femrave:

Ja renditja në konkurrencën e meshkujve dhe femrave para Australian Open: