Axel Witsel merret vesh me klubin evropian

Futboll 05 Gusht 2018 23:50

Klubi i madh gjerman Borussia Dortmund e ka transferuar e mesfushorit belg, Axel Witsel nga Tianin Quanjian.

Gazeta gjermane Bild shkruan se Dortmund do të paguajë 20 milionë për t’i siguruar shërbimet e 29-vjeçarit.

Witsel në Kinë te Tianin Quanjin ishte transferuar në vitin 2017 nga rusët e Zenitit, dhe në 35 paraqitje atje, ka realizuar vetëm pesë gola. /Insporti.com/

-->