Bale po mendon pensionimin pas “EURO 2020”

Futboll 05 Qershor 2021 12:33

Futbollisti i Real Madridit dhe Kombëtares së Uellsit, Gareth Bale, po mendon seriozisht pensionimin nga futbolli aktiv në moshën 31 vjeçare.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, Gareth Bale po mendon seriozisht pensionimin nga futbolli.

Bale duket se është mirë dhe duket se është i lumtur me lojën e tij.

Tani, me ardhjen e Ancelottit në Real Madrid, gjërat mund të bëhen më të mira për uellsianin.

Por, megjithatë, “Marca” konfirmon se ideja e pensionimit është në kokën e Bale dhe nëse asgjë nuk ndryshon, atëherë ai do të pensionohet nga futbolli pas “Euro 2020”.

-->