Barazon Gjilani, Progni nuk gabon nga penalltia

Futboll 07 Nëntor 2021 14:21

Gjilani dhe Prishtina po zhvillojnë derbin në kuadër të javës së 13-të në Superligën e Kosovës, shkruan Insporti.

Pas gjysmë ore lojë, skuadra e Prishtinës arriti ta zhbllokojë rezultatin për 1-0.

Golin për prishtinasit e shënoi Mendurim Hoti.

Gjilani kishte rastin e artë t’i barazonte shifrat e rezultati, por Torassa qëllon në shtyllë nga një harkimi i Prognit.

Kur po zhvillohet minuta e 67’të e takimit, Gjilani ka arritur t’i barazojë shifrat me anë të penalltisë të cilën e ekzekutoi Progni.

Ky ishte goli i 5’të i Prognit nga penalltia.

Gjilani momentalisht renditet i treti me 21 pikë, kurse Prishtina e gjashta me 19 pikë.

/Insporti.com

-->